Zioła na nerki i układ moczowy, kuracja miesięczna

54,00 

Zioła na układ moczowy, mające działanie zwiększające wydalanie moczu i wspierające zapobieganie powstawaniu kamieni nerkowych. Dzięki zastosowaniu związków czynnych nasion dani i znamion kukurydzy zioła wspomagają również utrzymanie właściwego fizjologicznego stanu gruczołu krokowego, stanowiąc profilaktyczne źródło zapobiegania prostaty.

Udostępnij w mediach społecznościowych:

  • Zawartość: Trzy opakowania po 20 saszetek (kuracja miesięczna)
  • Typ: Suplement diety

Brak w magazynie

Zioła na nerki i układ moczowy – kuracja ziołowa wg receptury Ojca Klimuszko. Składniki mieszanki wspomagają właściwą filtrację w kłębuszkach nerkowych, mogą także zmniejszać napięcie mięśni gładkich, usuwając opory w krążeniu, łącznie ze wspomaganiem usuwania toksycznych metabolitów, w postaci związków łatwiej rozpuszczalnych w wodzie (związki polifenolowe). Wpływają na zwiększenie diurezy. Prawidłowa diureza może być ważnym czynnikiem przeciwdziałającym tworzeniu się złogów w drogach moczowych, które stają się z czasem poważnym schorzeniem – kamica nerkowa.

Działanie

Profilaktyczne, łagodnie przeciwzapalne właściwości zapobiegania schorzeniom prostaty, posiadają związki zawarte w nasionach dyni, co może być ważnym czynnikiem zapobiegawczym w tworzeniu się przerostu gruczołu krokowego i związanych z tym zaburzeniom w oddawaniu moczu. Ziele rdestu ptasiego i liścia pokrzywy, ze względu na obecność flawonoidów i soli mineralnych zwiększają wydalanie moczu i zapobiegają powstawaniu kamieni moczowych. Podobnie działa kłącze perzu, zawierające pochodne cukrowe, olejek i krzem. Związki czynne nasion dyni i znamion kukurydzy wspomagają utrzymanie właściwego fizjologicznego stanu gruczołu krokowego.

Zastosowanie

Preparat łagodnie zwiększa diurezę. Stosować profilaktycznie w zwiększonej podatności na stany zapalne dróg moczowych a także w piasku nerkowym. Preparat może być stosowany również jako wspomagający w przypadku zaburzeń oddawania moczu związanych z wstępnym stadium przerostu gruczołu krokowego.

Sposób użycia

3 razy dziennie rano i wieczorem po posiłku, 1 saszetkę herbaty zalać szklanką wrzącej wody (200 ml). Odstawić na 10-15 minut. Napar można dosłodzić zależnie od upodobań miodem lub słodzikiem.

Przechowywanie

Przechowywać w suchym miejscu, w temp pokojowej, chronić od światła, w miejscu niedostępnym dla dzieci.