Wspomaganie pracy wątroby

Wspomaganie pracy wątroby

Kuracja jednomiesięczna w saszetkach gotowych do zaparzenia. 3 op. po 20 saszetek

Więcej szczegółów

49,00 zł brutto


Mieszanka ziołowa w torebkach do zaparzania a'2g.

Jak działa kuracja?
Zastosowanie w składzie owoców róży, nasion lnu, liścia melisy, kwiatostanu kocanki, korzenia mniszka i korzenia rzodkwi czarnej w zalecanych ilościach stosowania, posiada odpowiednie uzasadnienie w sytuacji niedostatecznego wydzielania soków trawiennych, co przy nieprzestrzeganiu odpowiedniej diety, przyjmowaniu pokarmów wysokokalorycznych, trudnych do trawienia oraz nieregularnych porach posiłków o zróżnicowanym składzie, może prowadzić do trudności w trawieniu, objawiających się uczuciem pełności, wzdęciami, a także nieregularnym wypróżnianiem. 

Korzeń czarnej rzodkwi wykazuje dobrze poznane właściwości, może usprawniać procesy trawienne, a także może dostarczać organizmowi korzystnych dla profilaktyki substancji mineralnych, w postaci związków siarki. Możemy się także spodziewać usprawniania funkcji naturalnego odtruwania organizmu z niekorzystnych produktów przemiany materii, wspomagając fizjologiczne funkcje wątroby

Liść melisy zastosowano w tej mieszance ze względu na łagodne działanie uspokajające, mające znaczenie w lekkich stanach nerwicy wegetatywnej i związanych z nią dysfunkcji narządów wewnętrznych, w tym funkcji wydzielniczej.

Korzeń mniszka może wspierać funkcje wydzielnicze przewodu pokarmowego, wzmagać wydzielanie soków trawiennych (głównie żółci), co dodatkowo może mieć pozytywny  wpływ na przygotowanie do procesów trawienia i wchłaniania .

Owoc róży jest surowcem bogatym w witaminę C oraz liczne mikroelementy, także wykazuje właściwości łagodnie żółciopędne i moczopędne, w tym przypadku jego obecność sprzyjać będzie procesom trawienia, wspomagając wypływ żółci, poprawiając procesy trawienia.

Nasiona lnu wykazują dobrze poznane działanie, mogą mieć wpływ na zwiększanie częstotliwości wypróżnień i objętości stolca dzięki pęczniejącym i powlekającym śluzom.

Zastosowanie:

Preparat łagodnie usprawnia funkcje wydzielnicze wątroby. Działa żółciopędnie i żółciotwórczo. Pomaga usuwać toksyczne substancje z organizmu związane np. z nadużywaniem leków lub alkoholu. Stosować jako wspomagający w zaburzeniach trawiennych.

Sposób użycia:

2 razy dziennie rano i wieczorem po posiłku, 1 saszetkę herbaty zalać szklanką wrzącej wody (200ml). Odstawić na 20 minut. Napar można dosłodzić zależnie od upodobań miodem lub słodzikiem.

Przechowywanie:

Przechowywać w suchym miejscu , w temp pokojowej, chronić od światła , w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Koszyk  

jest pusty